هدیه نوروزی

هدیه نوروزی

روز شنبه ۲۶ اسفند، بازرس،خزانه دار و رئیس انجمن صنفی به خانه سینما فراخوانده شدند تا به گفتۀ سرکار خانم وافری، بن کارت ها برای “افراد کمک خواه” به آنها تحویل شود. اما لیستی به نام ما وجود نداشت. بنابراین تا ساعت ۱۳ منتظر مدیر عامل ماندیم. به ما گفته شد:
سهم شما از هدیه نوروزی ، پنجاه بن چهار صد هزار تومانی است که باید بین تمام مستند سازان تقیسم شود. شما باید افراد نیازمند را پیدا کنید و بن را به آنها تقدیم کنید. برخی از انجمن ها اساسا کسی را برای گرفتن بن به خانه سینما معرفی نکرده اند و تعدادی از انجمن ها فقط در خواست سه تا هفت بن داشته اند.در برخی از انجمن ها تمامی اعضاء این کارت های هدیه را دریافت کرده اند. چون این بن ها متعلق به افراد نیازمند و یا کمک خواهی است که چهار صد هزار تومان می تواند شب عیدی آنها را خوشحال کند. شما خودتان تصمیم بگیرید.ضمن این که هدف خانه سینما پول پخش کردن نیست
اصل اول این بود که این تعداد بن کارت ، تنها متعلق به اعضای ثبت نام کردۀ انجمن صنفی کارگری نیست، بلکه به همه مستند سازانی تعلق دارد که ممکن است برخی شان هنوز در انجمن صنفی ثبت نام هم نکرده باشند . از بین آنها می بایست پنجاه نفر انتخاب می شدند. اولین سوال این بود که افراد نیازمند چه کسانی هستند؟ هم امکان تشخیص پنجاه عضو نیازمند و یا مستضعف مالی وجود نداشت، هم توهین آمیز بنظر می آمد. نمایندگان انجمن صنفی، تصمیم گرفتند که بن ها را تحویل بگیرند و راه هایش را پیدا کنند. در جلسه بعد از ظهر( قبل از مجمع عمومی سالانه خانه سینما) هیئت مدیره و بازرس ، در غیاب آقای غلامرضا کتال) را ه های مختلفی را پیشنهاد کردند:
• قرعه کشی کنیم
• کارمندان دولت ، بازنشستگان و حقوق بگیران را حذف کنیم
• تقسیم کنیم
• بن ها را در صندوق بریزیم و بشود پایه ای برای تأسیس صندوق رفاه.
اکثریت حاضر در جلسه هیئت مدیره، این فکر خانم حق پناه را پذیرفتند.
فکر تأسیس کارگروه و نگارش آئین نامه بهره مندی از وام پیشنهاد شد که در صورت جلسه نوشته نشد. پول در اختیار خزانه دار قرار گرفت تا برای تأسیس صندوق به حساب انجمن در بانک ریخته شود.در واقع بر ذمه هیئت مدیره است تا به هر شکل مقتضی، امکان بهره مندی افراد وام خواه را فراهم بیاورد. در این مورد حتی با برخی اعضاء هم مطرح شد. ظهر روز ۲۷ اسفند اولین پیشنهاد شفاهی برای عضویت در کارگروه رفاه و مشارکت در نگارش آئین نامه بهره مندی از وام توسط آقای مختار نامدار ( به رئیس هیئت مدیره) ارائه شد.
اما پس از آن جوانب کار بیشتر سنجیده شد
آقای مظاهری پور در پایان پیش نویس خبر مربوط به موضوع، افزود : نظر جمعی اعضا می تواند سرنوشت این کارت های هدیه را مشخص کند. چنانچه همکاران عزیز نظر دیگری دارند، به عنوان مثال پخش شدن همین اعتبار درمیان تمامی مستند سازان و یا هر تصمیم دیگر هیأت مدیره آماده اجراء و خدمتگذاری است.
غلامرضا کتال نوشت _ صندوق، کاری نیست که به آسانی و در این وضعیت بشود انجام داد.
حسین ریگی- من دیشب خیلی فکر کردم. این پول میتونه برای ما حاشیه سازی کنه. بازم فکر میکنم . نفری (۵۰) هدیه بدیم و موضوع رو ببندیم.
محمد تهامی نژاد– ردیف بودجه عیدی متعلق به عیدی است.
پژمان مظاهری پور هم موافقت خود را با تقسیم هدیه نوروزی بین اعضا اعلام کرد.و به نظر خواهی هم اعتقاد داشت
خانم حق پناه از تغییر مواضع راضی نبودند.
غلامرضا کتال: با در نظر گرفتن شرایط حاضر، موافق تقسیم هستم.
اقای باقری تغییر صورت جلسه رسمی را برایش قابل قبول نبود. به مبحث پول پخش نکردن اشاره کرد و گفت هر تصمیمی را به اطلاع هیئت مدیره خانه سینما برسانید
نتیجه
به هر صورت، از آن جایی که در جریان مباحث فوق، تصمیم قبلی ، به دلیل تفحص بیشتر و تأمل بر تمام جوانب حتی مبحث حقوقی اکراه در ایجاد صندوق با پولی که از رده بودجه دیگری است، مورد تجدید نظر قرار گرفت، این نظر غالب شد که بعد از تعطیلات نوروزی، در اولین جلسه هیئت مدیره، هیئت مدیره، میزان بن کارت های هدیه نوروزی به نسبت مستند سازان را تعیین و توسط همان کسانی که آن را تحویل گرفتند، بین اعضا تقسیم کند. و یا هر تصمیم مقتضی دیگری گرفته شود. با وجود این در آخرین روز سال، با عنایت بر صورت جلسه ۲۶ اسفند و از آن جایی که هیچ توافق کتبی و دارای امضا وجود ندارد ، رئیس هیئت مدیره تصمیم گرفت، فعلاً با پایبندی به صورت جلسه قبلی، هیچگونه اقدام عملی صورت نگیرد و تا بعد از تعطیلات و رسیدن به یک توافق مکتوب در صورت جلسه ای تصحیحی و تجدید نظر شده، صبر کنیم. و البته واقفید که تجدید نظر در تصمیمات هیئت مدیره ها و رسیدن به یک تصمیم و تنظیم صورت جلسه های دیگر ، امری کاملا رایج است . و البته ضمن تبریک سال نو از همکاران مستند ساز می خواهیم که در تمام موارد مطرح شده در این خبر، اظهار نظر کنند.

 

پایان خبر

ارسال یک نظر